Microsoft Teams - wsparcie kształcenia na odległość

Pracowników i studentów WUM zachęcamy również do korzystania z narzędzia do komunikacji Microsoft Teams.

Poniżej załączamy instrukcję obsługi programu. Przekazujemy również filmy instruktażowe, które specjalnie dla użytkowników WUM przygotował student, pan Karol Gałczyński, przy współpracy z Centrum Doskonalenia Edukacji Medycznej WUM oraz Działem Fotomedycznym WUM. Lista tutoriali będzie na bieżąco uzupełniana, dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pana Karola.

Poprzez Microsoft Teams uzyskacie Państwo dostęp do bezpłatnego nieograniczonego czatu, połączeń wideo, udostępniania plików, przestrzeni dyskowej i innych funkcjonalności przydatnych przy nauczaniu na odległość (tworzenia grup i zespołów).

W celu korzystania z aplikacji należy zalogować się do Portalu Office 365 (https://office.com)

Aplikacja działa zarówno w wersji online, jak również stacjonarnie po pobraniu z Portalu.

Logowanie do Portalu Office 365, odbywa się w sposób tożsamy jak do Portalu SSL:

• studenci logują się za pomocą danych z Centralnego Systemu Autoryzacji

login w formacie: s0xxxxx@student.wum.edu.pl

• pracownicy i doktoranci wykorzystują dane z Centralnego Systemu Autoryzacji,

zmianie ulega format loginu: imie.nazwisko@wum.onmicrosoft.com

(podczas logowania nie należy także używać polskich znaków diakrytycznych)

Microsoft Office - strona główna

Instrukcja obsługi narzędzia Microsoft Teams