Grafiki dostępne online - narzędzia dydaktyczne

Szanowni Państwo,

poniżej zamieszczamy listę adresów www i portali, z których możecie Państwo czerpać w celu uatrakcyjnienia materiałów dydaktycznych.

Większość prezentowanych treści jest możliwa do wykorzystywania w ramach otwartego dostępu, z licencją CC0. Jednakże prosimy o zachowanie uważności i wykorzystywanie udostępnianych materiałów zgodnie z wytycznymi załączonymi do danych plików.

MEDtube - materiały multimedialne na wyciągnięcie ręki

Zachęcamy do korzystania z zasobów oferowanych w ramach platformy MEDtube, która udostępniła swoje materiały wykładowcom i studentom Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Platforma MEDtube to zbiór multimediów, które mogą stanowić cenną pomoc edukacyjną w procesie kształcenia na odległość. To również treści i narzędzia e-learningowe do sprawnego tworzenia i prezentowania e-kursów.

Platforma MEDtube dostępna jest nieodpłatnie dla wszystkich studentów oraz nauczycieli WUM przy użyciu logowania systemowego WUM.

Szczegółowe informacje:

Narzędzie do tworzenia ankiet - LimeSurvey

Szanowni Państwo,

Warszawski Uniwersytet Medyczny od 17 lutego 2020 roku wykupił licencję do systemu ankietowego LimeSurvey.

Czym jest LimeSurvey?

,,LimeSurvey pozwala użytkownikom szybko tworzyć intuicyjne, złożone ankiety dostępne online, składające się z pytań i odpowiedzi, które mogą działać bez problemu, będąc udostępniane dziesiątkom, a nawet tysiącom uczestników. Samo oprogramowanie ankietowe nie wymaga przewodnika dla respondentów biorących udział w badaniu."

Microsoft Teams - wsparcie kształcenia na odległość

Pracowników i studentów WUM zachęcamy również do korzystania z narzędzia do komunikacji Microsoft Teams.

Poniżej załączamy instrukcję obsługi programu. Przekazujemy również filmy instruktażowe, które specjalnie dla użytkowników WUM przygotował student, pan Karol Gałczyński, przy współpracy z Centrum Doskonalenia Edukacji Medycznej WUM oraz Działem Fotomedycznym WUM. Lista tutoriali będzie na bieżąco uzupełniana, dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pana Karola.

E-learning - jak tworzyć treści? Instrukcja

Szanowni Państwo,

w związku z zaistniałą sytuacją zawieszenia zajęć dla studentów, chcielibyśmy ułatwić Państwu tworzenie treści e-learningowych. Dlatego poniżej znajdują się instrukcje, które mamy nadzieję będą Państwu pomocne.

W przypadku pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Biurem Jakości i Innowacyjności Kształcenia: e-learning@wum.edu.pl

Życzymy owocnej nauki!

Zespół CDEM

Już jest - Newsletter CDEM. Przeczytaj!

Szanowni Państwo,

z radością prezentujemy długo wyczekiwany pierwszy numer Newslettera Centrum Doskonalenia Edukacji Medycznej WUM, który już od dziś będzie przekazywany w Wasze ręce co miesiąc. Treści, które chcemy dla Was publikować, to mieszanka aktualnych tematów i przegląd interesujących artykułów związanych z edukacją medyczną.

Newsletter znajduje się pod adresem: http://cdem.wum.edu.pl/pl/strona/newsletter